Як технологія Active Brake Assist рятує життя в екстремальних ситуаціях
Чому система Active Brake Assist має бути на кожному автомобілі «Мерседес-Бенц»
В концерні Mercedes-Benz Group приділяється велика увага безпечній їзді. Круїз-контроль, система моніторингу сліпих зон, парктронік та інші функції стали надзвичайно корисними на дорозі. Ними оснащуються нові моделі Mercedes-Benz, їх використання покликане якщо не виключити, хоча б мінімізувати аварії. На жаль, трапляються ситуації, коли потрібні радикальніші заходи. У даному контексті зазначимо, як працює система Active Brake Assist. Встановлюється вона на нові моделі, включаючи електромобілі, наприклад, Mercedes-Benz EQS SUV. Дозволяє здійснювати екстрене гальмування, якщо зіткнення неминуче.
Основні особливості
Переваги Active Brake Assist у «Мерседес-Бенц» зумовлені різними технологічними нюансами. Почнемо з такого важливого показника як поріг швидкості. Він вищий, ніж у системах, що встановлювалися на попередніх моделях. Досягається це внаслідок того, що об'єднуються дані, що подаються від камери та радара.
Якщо під час руху виявляється ризик зіткнення, подаються візуальні та акустичні попереджувальні сигнали. У першому випадку починає блимати світловий індикатор на панелі приладів. У другому подається специфічний звуковий сигнал.
Якщо водій реагує на попередження та натискає гальмо, але сили натискання недостатньо (таке може бути, якщо мало досвіду чи індивідуальних фізичних даних), система Active Brake Assist активно входить у роботу, подаючи на педаль додатковий гальмівний тиск. Якщо з якоїсь причини водій не відреагував на потенційну небезпеку, то ініціюється повне гальмування в автоматичному режимі.
Ця опція незамінна в міському середовищі. По-перше, система реагує на автомобілі, що стоять (припарковані). По-друге, Active Brake Assist рятує життя, включаючи екстрене гальмування, якщо людина з'явилася у полі зору. Радар, що сканує, дозволяє оцінити ситуацію для водія з лівого та з правого боку. Датчики та алгоритми Active Brake Assist дозволяють визначати небезпеку та реагувати на неї в процесі проїзду через перехрестя. Це важливо, тому що левова частина аварій у містах трапляється саме на цих ділянках.
Специфічні можливості
Запобігання зіткненням з Active Brake Assist є важливою частиною руху. Водночас система може скасувати екстрене гальмування, якщо водій здійснив своєчасно маневр, який дозволяє уникнути зіткнення, або якщо система не виявила перешкоди (наприклад, пішохід пішов з поля зору радара).
У концерні також передбачили, що загроза зіткнення може бути й позаду. Наприклад, такий ризик виникає при різкій зупинці. Якщо система вловлює наближення автомобіля ззаду, подає адаптивні стоп-сигнали водія, що їде за вами.
Зверніть увагу
Система Active Brake Assist у складних умовах може давати збої. Як правило, їх зумовлює таке:
- Метеорологічні явища: сніг, дощ, бризки від нього, туман, сонячні відблиски.
- Зміна навколишнього освітлення характерно для сутінків.
- Стан датчиків. Вони можуть бути закритими, запітнілими, забрудненими.
- Наявність радіолокаційних перешкод.
Щоб уникнути таких проблем, по-перше, регулярно проходьте техогляд. Досвідчені фахівці виконають ревізію радарів та датчиків, приведуть їх у максимальну готовність. По-друге, дотримуйтесь правил дорожнього руху та швидкісного режиму. Так простіше керувати автомобілем, менше ризику аварій та збою систем безпеки. Дослухайтеся рекомендацій ДСНС України. Якщо служба попереджає про важкі погодні умови й радить не виїжджати, розгляньте можливість не робити цього. Так ви не тільки уникнете зламання системи гальмування Active Brake Assist, але й збережіть автомобіль у робочому стані.
Цікава історія
Система автоматичного гальмування Mercedes-Benz – винахід не новий, йому майже 30 років. Появі першої версії Brake Assist передувала серія досліджень, що показали, що у складних умовах водії недостатньо добре витискають педаль гальма.
Інженери порахували: прибравши цей момент, можна покращити безпеку їзди. Так з'явилася перша Brake Assist. Вона регулярно вдосконалювалася. Очевидно, що версія Active Brake Assist – це не остання технологія екстреного гальмування Mercedes Benz.
Технічні нюанси
Робота системи екстреного гальмування Mercedes побудована на симбіозі стандартної, знайомої всім пневматики та електроніки. Вона має збільшити ефективність вакуумного підсилювача гальм. Конструкція Active Brake Assist:
- електронний блок керування;
- вакуумний підсилювач штока та датчик швидкості його переміщення;
- електропривод, що приводить шток у дію.
Запобігання зіткненням з Active Brake Assist можливо, ще й завдяки тому, що вона розпізнає натискання на гальма, характерне для екстремальних ситуацій. Завдання системи – посилити таку дію. Електромагнітний шток активується після сигналів, які подає електронний блок керування. Разом з ним посилюється вакуумний підсилювач гальм.
Active Brake Assist в екстремальних ситуаціях забезпечує екстрене гальмування, знижує вплив людського чинника. Це допомагає зберегти здоров'я, а іноді життя учасникам руху. Така можливість підтверджена не лише тестами на симуляторах та в умовах реальної їзди, а й статистикою.
Важливо, що Active Brake Assist не замінює інші елементи технології безпеки Mercedes-Benz. Вона ефективно поєднується із системами:
- ASR;
- ESP;
- РАС;
- PreSafe тощо.
Також взаємодія здійснюється з DISTRONIC та автоматичною трансмісією. Спільно з Active Brake Assist рекомендується використовувати ABS – антибуксувальну систему, яка запобігає заносам, ковзанню авто, блокуванню гальм.
Для споживачів
Якщо хочете новий Mercedes-Benz, двері нашого салону завжди відчинені. Модельний ряд доповнюється новими релізами. Своєю чергою фахівці проконсультують вас, розкажуть про інновації Mercedes-Benz для запобігання аваріям, допоможуть підібрати комплектацію.
Свої послуги надає сервісний центр, де досвідчені фахівці виконають як технічне обслуговування в рамках регламенту, так і ремонт будь-якої складності.